FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS


Зміцнити здоров`я дитини, не допустити, щоб дитина ступила в юність кволою і млявою, - це означає дати їй всю повноту життєвих радощів.
В.О.Сухомлинський




/Files/images/Cкиба.jpg


За фізкультурно-оздоровчу роботу в закладі відповідає інструктор з фізичного виховання
СКИБА НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА


ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В ЗДО:
- охорона та зміцнення здоров`я дітей;
- формування у дітей потреби дбати про своє здоров`я та вести здоровий спосіб життя; - формування у дітей міцних рухомих умінь, навичок та рухових якостей;
- виховання бажання виконувати рухові дії правильно та гарно, діставати від цього задоволення;
- формування позитивних моральних та вольових рис характеру.


Фізичний розвиток дітей
в умовах закладу дошкільної освіти:
Умовами цілісного розвитку дитини є використання в закладах дошкільної освіти здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій, які реалізуються комплексно через створення безпечного розвивального середовища, екологічно сприятливого життєвого простору, повноцінного медичного обслуговування, харчування, оптимізації рухового режиму, системного підходу до формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я і мотивації щодо здорового способу життя, дотримання гармонійних, доброзичливих взаємин між педагогом та вихованцями, самими дітьми.


Фізичне виховання дошкільнят– організований процес, спрямований на фізичний розвиток, рухову, фізичну підготовку до творчої життєдіяльності, набуття знань, умінь та навичок з фізичної культури.

Наш заклад дошкільної освіти має великі можливості для зміцнення здоров’я, покращення фізичного розвитку дітей, їхньої рухової активності. Саме тому, відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру», «Національної доктрини розвитку освіти», Базовому компоненту дошкільної освіти фізичне виховання дошкільнят, робота в ДНЗспрямована насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя.
Уся навчально-виховна робота з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку здійснюється з урахуванням стану здоров’я, самопочуття, рівня фізичного та психічного розвитку і підготовленості дітей, родинних побажань і пропозицій.Фізичне виховання в ДНЗ реалізовується шляхом проведення обов’язкових занять відповідно до розкладу та режиму, виконання фізкультурно-оздоровчих заходів. Сумарний обсяг рухової активності, що здійснюється дітьми у процесі щоденної життєдіяльності, базується на їх індивідуальних можливостях та задовольняє їх біологічну потребу в рухах.
Форми фізичного виховання дітей дошкільного віку досить різноманітні. Це заняття фізичними вправами, рухливі ігри, ранкова гімнастика, спортивні розваги, прогулянки. Крім того, і на музичних заняттях широко застосовуються фізичні вправи, танці, елементи танців, які також сприяють вирішенню завдань фізичного виховання. У дитячому садку всіх форм фізичного виховання відведене певне місце в режимі дня. Вони пов'язані між собою, доповнюють один одного і проводяться в обов'язковому порядку.

На заняттях діти виконують:
· загально-розвивальні вправи (біг, стрибки та інше) з поступовим збільшенням навантаження;
· вправи корегуючого спрямування (для профілактики порушення постави та плоскостопості);
· вправи для формування певних фізичних якостей та навиків, для впливу на різні м'язові групи з поступовим розподілом навантажень;
· рухливі ігри.
В теплу пору року заняття з фізкультури проводяться на свіжому повітрі — на спортивному майданчику, а в холодну пору року — в спортивному залі.

Велике значення має рухова активність в ранковий час. Для її забезпечення в нашому садочку щоденно проводиться ранкова гімнастика. За допомогою загально-розвиваючих вправ дітки активізуються та налаштовуються на подальшу роботу. Дуже важливо, щоб виконання вправ ранкової гімнастики увійшло в звичку, тому ми радимо батькам, на власному прикладі, показувати дітям необхідність її виконання.



МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я ВАМ ТА ВАШИМ ДІТЯМ!



Кiлькiсть переглядiв: 1123

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.